Opis
V zadnji številki letnika štirje avtorji predstavljajo prenovljeno spletišče Uporabna geografija, kjer učitelji najdejo na enem mestu zbrana različna spletna in mobilna orodja, primerna za šolsko rabo. Orodja lahko uporabijo kot pripravo na izobraževalni proces ali skupaj z učenci oziroma dijaki tako v okviru rednega pouka, terenskega dela, šolskih ekskurzij kot v okviru izbirnih predmetov. Orodja so še zlasti primerna za uporabo na pametnih mobilnih napravah na terenu, kar še dodatno vpliva na motivacijo učencev oziroma dijakov.
V članku Poplave spreminjajo lastnosti prsti in s tem možnosti njihove rabe avtorji obravnavajo lastnosti prsti na poplavnem območju Dravinjske doline, ki zajema občine Slovenske Konjice, Slovenska Bistrica, Poljčane, Makole in Majšperk. Namen raziskave je bil analizirati poplavne prsti in oceniti, kako dolgotrajno zastajanje vode vpliva na njihove lastnosti. Uporabo umetne inteligence in navidezno resničnost pri pouku geografije nam predstavi Matej Matkovič.
Sledi članek o vpeljavi prevzete terminologije ter njene etimološke razlage v pouk geografije. Zanimiva razprava Sare Jemec o tem, da poznavanje izvora besed pripomore k njihovi boljši razumljivosti. Anton Polšak nas seznanja z gradom Žusem in žusemskim gospostvom, v rubriki Iz prakse pa je predstavljen primer geografskega dneva dejavnosti za učence šestega razreda, ki ga je pripravila Tea Adamlje.
V Zanimivostih tokrat o električnih vozilih in polnilnicah v Sloveniji, v Pedagoških orehih pa o razlikovanje vzrokov in posledic (geografskih pojavov in procesov).
Vabljeni k naročilu in branju!